Spāru svētki koka dižceltnei Vanagos

- 19.Marts, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Liesma 1. novembrī bija klāt, kad jaunbūvējamā Latvijas valsts mežu Rietumvidzemes reģiona klientu apkalpošanas centra ēkas pamatos Valmieras pievārtē Vanagos tika guldīta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. 

Pagājušajā piektdienā jaunbūvē, kuras iespaidīgās aprises tagad labi redzamas no blakus esošās Valmieras – Rūjienas šosejas, notika tradicionālā celtnieku starpfiniša pasākums – spāru svētki.

Jāteic, ka šajos četrarpus mēnešos celtnieki no uzņēmuma Selva Būve paveikuši patiešām daudz. No Ieriķu kokapstrādes uzņēmumā Dores izgatavotajām līmēta koka konstrukcijām nu jau samontēts viss divstāvu ēkas korpuss. Nepārspīlējot var apgalvot, ka šī tiešām ir ēka reāli tikai no koka, jo metāls šajā būvē vien nelielā daudzumā – iekšējo kāpņu nesošajā konstrukcijā, koka kolonnu balsta vietās, savilcēs, jumta siju izlaidumos un, protams, skrūvju savienojumos visā divstāvu būvē. Viss! Pārējā ēka, kura izveidota pakava formā, ar iekšējo pagalmiņu pie galvenās ieejas, tikai no viengabala vai līmētām koka konstrukcijām. Ļoti iespējams, ka mūspusē šāda apjoma sabiedriskā ēka tikai no koka ir pati pirmā.

KOPSKATS NO IELAS PUSES. Tāda izskatās topošā Latvijas valsts mežu Rietumvidzemes reģiona klientu apkalpošanas centra koka jaunbūve šobrīd.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru