Skolu karti pārzīmēs saudzīgi

- 1.Decembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā darbojas 46 izglītības iestādes un to struktūrvienības, kuras ir dibinājusi Valmieras novada pašvaldība.

Cik mācību iestādes turpinās darbu nākamajā mācību gadā, cik to būs novadā? Vai tās darbosies līdzšinējā vai jaunā statusā? Jautājumi, kas nerimst, bet uz tiem pašlaik nav arī tiešu atbilžu. Tās atnāks līdz 1. martam. Pēc jaunā gada, kad jau būs skaidrs Valmieras novada pašvaldības budžets, kad novada izglītības pārvaldes speciālisti būs iepazinušies ar katras mācību iestādes darbu, iespējām un vajadzībām, tad deputāti sāks vērtēt, analizēt un varbūt arī šķēpus lauzt par to, cik un kādas skolas paliks jaunā novada kartē. 

Pamatskolas drošībā 

Valmieras novadā darbojas 20 vispārizglītojošās izglītības iestādes: trīs sākumskolas – divas Valmierā un viena Brenguļos, deviņas pamatskolas, sešas vidusskolas un divas valsts ģimnāzijas, kā arī divas speciālās izglītības iestādes – Ziemeļvidzemes pamatskola un Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs. Pašvaldības dibinātajās vispārizglītojošās skolās mācās 6142 skolēni.

«Liesmai» sarunājoties ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, tika precizēts līdz šim zināmais – visas pamatskolas darbu turpinās. Tās tiks arī stiprinātas un atbalstītas, jo līdz šim jau izpētīts, ka pēc jaunā izglītības iestāžu darba finansēšanas modeļa pilsētas skolas būs ieguvējas, bet var gadīties, ka lauku skolas tādējādi zaudē. 

VALMIERAS NOVADA sākumskolās, pamatskolās, vidusskolās un ģimnāzijās izglītojas teju 6000 skolēni. Vislielākā skolēnu skaita ziņā ir Valmieras Viestura vidusskola – 815 audzēkņi. Foto no makhairagroup.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru