Šī gada izcilākās dabas vērtības

- 20.Janvāris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Dabas draugi nu jau daudzus gadus ar nepacietību gaida, kad gadu mijā dažādu dabaszinātņu nozaru biedrības Latvijā nominē kādu savvaļas faunas vai floras sugu par Gada dabas simbolu, lai informētu sabiedrību par to bioloģiju un ekoloģiju, aizsardzību un iespējām iesaistīties sugas saglabāšanas aktivitātēs.

Bieži vien par gada simboliem izraudzītas retas un īpaši aizsargājamas sugas. Bet dažreiz tieši otrādi, tās ir bieži sastopamas. Taču to populācijas stāvokļa novērtējums ļauj spriest par noteiktu biotopu jeb dzīvotņu stāvokli vai tajos notiekošām pārmaiņām. Zinātnieki atzīst, ka tieši sabiedrības iesaiste dažādu pārmaiņu apzināšanā ir ļoti vērtīga, un tā it sevišķi ir palielinājusies kopš 2008. gada, kad katram savus dabas norišu novērojumus iespējams iesniegt elektroniski, reģistrējot tos portālā Dabasdati.lv.

BEZ ŠĪM SŪNĀM PAT KŪDRAS NEBŪTU. Sfagni spēj purvos uzkrāt sevī lielu daudzumu ūdens, bet, apakšdaļā atmirstot, veido kūdru. Vulfa sfagns no pārējām sūnu sugām atšķiras ar to, ka tā veidotās velēnas ir ar paaugstinājumu.  Julitas Klušas foto no Dabas dati.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru