Sezonas sākums – ar atraitnīšu uznācienu

- 14.Aprīlis, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Esam aizvadījuši vēl vienu ziemeļnieku ziemu, kad sniega bija daudz, bet saules tik maz. 

Ar Lieldienu silto saules pieskārienu liekas, ka beidzot ir parautas vaļā durvis atmodai un daudzkrāsainībai kā dabā, dārzos, tā arī puķu stādos. Tieši tādas sajūtas Lieldienu brīvdienās esot valdījušas Valmieras novada Trikātas pagasta stādu audzētavā «Krūzes», kur pircēji sabraukuši necerēti kuplā skaitā, lai iegādātos pirmo apstādījumu rotu – raibās atraitnītes. Tā arī faktiski ir pieredzējušo puķkopju AGITAS ROZENBAKAS un ANDO KRŪZES ģimenes saimniecības jaunās, nu jau 25. sezonas pirmā raža. 

Ar 4000 atraitnītēm – tikai iesildīšanās

Stādu audzētavas teritorijā pie vienas no siltumnīcām ienācēju sagaida uzraksts: «Neviena nav? Piezvaniet! Atnāksim!» Tas tādēļ, ka siltumnīcu ir daudz, un ej nu sazini, kurā no tām savās ikdienas rūpēs rosās saimnieki. Talkā nāk gan norādītais tālruņa numurs, gan arī no vecmāmiņas mantotais bišu spietu noturēšanas zvans, kas, katru jaunu sezonu sākot, tiekot piestiprināts pie siltumnīcas pakša.

KOŠI. Tik raibs ir atraitnīšu uznāciens. Par to gādājuši ģimenes saimniecības «Krūzes» saimnieki Agita un Ando. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru