Seminārs Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros

- 1.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien, 27. februārī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecībā Valmierā Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros notika seminārs «Brokastis ar LIAA Valmierā».

Ar runu uzstājās LIAA Inovāciju pārvaldības nodaļas vadītāja Sofija Grīnvalde, kā arī LIAA pārstāvniecības Valmierā vadītājs Juris Čeičs. 

Šoreiz uzsvars tika likts uz RIS3, kas daudziem klātesošajiem bija kas jauns, līdz ar to seminārā varēja uzzināt par LIAA aktuālo atbalstu jaunajā plānošanas periodā, kura ievirze ir Latvijas Viedās specializācijas stratēģija (RIS3). Piecas RIS3 jomas ir: biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, farmācija; informācijas un komunikācijas tehnoloģijas; fotonika, viedie materiāli, tehnoloģijas un inženierzinātņu sistēmas; zināšanu ietilpīga bioekonomika; kā arī viedā enerģētika un mobilitāte. 

Vairāk stāsta Sofija Grīnvalde: «RIS3 stratēģijas mērķis ir kļūt ražīgākiem ar inovāciju palīdzību, kā arī ražot vērtīgākus produktus ar pienesumu visai sabiedrībai. Protams, tas dotu arī jaunas darba vietas pētniecībā. Šeit tiek runāts arī par inovācijām, kas ir jauninājums vai nu valsts mērogā, vai konkrētajā uzņēmumā.

DALĪBNIEKI DISKUTĒ AR JURI ČEIČU, LIAA pārstāvniecības Valmierā vadītāju (no labās). Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru