Saulē, lietū — Latgalē

- 20.Jūnijs, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Saulīte mijās ar lietus mākoņiem, bet absolūti saulainā noskaņā mēs — Valmieras Mūzikas skolas pedagogi, kora klases audzēkņi un viņu atbalstītāji — veselu dienu pavadījām zilo ezeru zemē Latgalē. Kā gluži pamatoti uzsvēra ekskursijas organizētāja Irēna Zelča, pasaule jāsāk iepazīt, vispirms izzinot savu tēvzemi.

Pirmais pieturas punkts — Līvāni. Mīļi, sirsnīgi mūs sagaidīja Latgales mākslas un amatniecības centrā, kur tikām iepazīstināti ar mūsu senču amatu prasmēm rokdarbos, galdniecībā, pavārmākslā, bet pāri visam — Līvānu audēju darinātā visgarākā tautiskā josta Latvijā. Latgale ir slavena ne tikai ar savu māla keramiku, par ko paši kārtējo reizi pārliecinājāmies, bet arī ar Līvānu stikla fabriku. Diemžēl pārmaiņu vējos nu jau labu laiku tā slēgta, bet apskatāma plaša šīs ražotnes izstrādājumu ekspozīcija muzejā. Kā vēstīja ekskursijas vadītāja, ir piešķirts finansējums, un ir doma atvērt darbnīcu, kur atkal stikla pūtēji varēs piekopt šo unikālo arodu.

PIETIEK VISIEM UN VĒL PARI PALIEK. Valmieras Mūzikas skolas kora klases audzēkņi un ekskursijas vadītāja Irēna Zelča (septītā no kreisās), apjozuši Latvijā garāko (94 m) — Krustpils jostu.Anetes Ādamsones foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru