Saimes galds sanācis pārbagāts

- 22.Septembris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

«Pats savam saimes galdam» ir Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstīta programma, kas dod iespēju darbīgiem un rosīgiem cilvēkiem savā zemes pleķītī izaudzēt savai ģimenei vajadzīgo. 

Pirmoreiz šajā sezonā tāda iespēja bija arī 14 mājsaimniecībām Sedā, jo biedrība «Cerības pakāpiens» bija viena no nevalstiskajām organizācijām Latvijā, kas iesaistījās Teterevu fonda atbalstītajā programmā un tā palīdzēja rosīgiem Sedas ļaudīm šoruden tikt pie pašu izaudzētā. 

Sadarbības princips ir tāds, ka pavasarī tiek dots finansiāls atbalsts sēklu, stādu un dārza kopšanai vajadzīgo piederumu iegādei, neviens arī neslēpj vajadzīgās zināšanas un mazdārziņu iekopšanas padomos dalās dārzkopības entuziasti un speciālisti, lai dažos mēnešos iespējams tikt pie vislabākās ražas, ko likt galdā svaigā veidā, uzglabāt ziemai, konservēt. 

Programmas mērķis – dot iespēju grūtībās nonākušiem cilvēkiem pašu rokām veikt dārzkopības darbus pārtikas sagādāšanai savas saimes galdam. Šīs programmas ietvaros tiek atbalstīti darbīgu bezpeļņas organizāciju centieni iesaistīt grūtībās nonākušus, taču uzņēmīgus un rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus darbos, kas uzlabo viņu dzīves apstākļus.

KOPĪGĀ PASTAIGĀ pa projekta dalībnieku dārziem devās Teterevu fonda pārstāvis Mareks Indriksons un Gunta Ungure no biedrības «Cerības pakāpiens». Visi pārliecinājās, ka projektā iegādātie stādi, sēklas ir augušas dalībnieku dobēs un raža jau virtuvēs un pagrabos. Foto no «Cerības pakāpiens» arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru