Saeima, ver maku platāk – oktobris tuvojas!

- 14.Janvāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Tas, ka vakar Saeima noraidīja ZZS priekšlikumu «iesaldēt» elektroenerģijas cenu, nenozīmē, ka šāds priekšlikums izkūpēja gaisā. Pieļauju, karstas vajadzības gadījumā tas tiks «radoši reciklēts» un pasniegts kā valdības rūpes par tautu.

Deputāts Armands Krauze – kurš sludināja, ka šis zaļzemnieku piedāvājums ir «lakmusa papīrs» tam, cik šādas koalīcijas rūpes ir patiesas, – noteikti varētu mums uzskaitīt daudzus citus piemērus, kad valdība čiepusi opozīcijas idejas. Savukārt vairākuma politiķi droši atbildēs opozīcijai, ka ir liekulīgi prasīt, lai valdība maksātu kompensācijas visiem, ja elektroenerģijas vairumtirdzniecībā mēneša vidējā cena pārsniedz 80 eiro par megavatstundu, un vienlaikus šausmināties, kāpēc Kariņš ar Reiru dzen Latviju arvien dziļākā parādu jūgā.

Protams, diez vai koalīcijas risinājums tiešām būs valsts varas noteikts cenas ierobežojums. Šī valdība, cik esmu pamanījis, tiešām vairās iejaukties uzņēmējdarbībā, lai lieki nedabūtu pa pirkstiem no Eirokomisijas, Eirobankas vai EDSO un tā neradītu sev problēmas aizņemties naudu krīzes mazināšanai. Vienalga, ka «Latvenergo» pilnībā pieder valstij – tirgus ir svēts!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru