"Rītu puse" skan labi un tālu

- 21.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Visa Latvija pošas galvenajam šīs vasaras pasākumam – XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Čakli ik svētdienu mēģinājumos strādā arī Strenču Kultūras centra jauktais koris Rītu puse.

Nedaudz vairāk par šo kolektīvu Liesma viņnedēļ uzzināja sarunā ar Rītu puses kormeistari. Lūk, ko, atzīstot, ka viņai Rītu puses kormeistares darbs ir sirdsdarbs, pastāstīja INGA ČUKURE, ikdienā arī solfedžo pasniedzēja Strenču mūzikas skolā un mūzikas skolotāja Strenču pamatskolā.

Esat korī no pašiem pirmsākumiem. Tad jau varam tā nopietnāk ieskatīties arī vēstures dzīlēs... Kad, kāpēc un cik lielā skaitā?

Korim pirmais mēģinājums bija 1988. gada 26. oktobrī, tātad šoruden svinēsim 35 gadu jubileju. Es korī iesaistījos, kad tas gatavojās piecu gadu jubilejai, sanāk, ka esmu kopā ar kori 30 gadus. Kora pirmsākumi saistās ar laiku, kad uz Valku atnāca dzīvot diriģente Agra Jankovska. Viņa ieradās arī Strenčos un reorganizēja esošo kori, kurā viena daļa bija kā Strenču jauniešu koris, sākumā mēs tāds arī skaitījāmies, bet otra – gados vecāko dziedātāju daļa – vairāk bāzējās Trikātā.

JAUNAJOS TĒRPOS. Rītu puse Strenču apvienības korim sarūpētajos jaunajos koncerta tērpos pēc svētku koncerta Krustiem zvaigznes debesīs Kocēnu kultūras namā pērnā gada 17. novembrī. Kora Rītu puse arhīva foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru