Pūra iznāciens festivālā Baltica

- 14.Jūlijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā jau otro reizi folkloras festivālā Baltica piedalījās Matīšu Tautas nama folkloras kopa Pūrs.

Kolektīvs izveidojās 2015. gada 17. novembrī, tā vadītājs pirmos pastāvēšanas gadus bija Mārtiņš Roziņš. Turpinājumā – kopš 2020. gada janvāra – Pūra vadību pārņēma Patricija Siliņa. Septiņos darbības gados esam apguvuši pieredzi svētku svinēšanā, jubilejas pasākumu vadīšanā, tradicionālo godu, arī uguns rituāla organizēšanā un vadīšanā, piedalījušies daudzos koncertos un festivālos Latvijā un Igaunijā. 

Folkloras festivālā Baltica 2022 pirmo reizi piedzīvojām pārsteigumu par to, ka festivāla programmā tika iekļauta zolītes spēle. Kāpēc gan ne, ja zolīte tagad iekļauta Nemateriālā mantojuma sarakstā! Arī senos laikos viens otrs krogā taču nospēlēja gan zirgu, gan ratus... Festivāla ietvaros uz materiālām vērtībām vai naudu, protams, neviens nespēlēja, tikai tā – azartam. No mūsu folkloras kopas Pūrs pie zolītes galda sēdās divi dalībnieki – Līvija Lelle un Ojārs Beķeris. Mūsējie Rīgā nostartēja izcili: divdesmit četru dalībnieku konkurencē Ojārs izcīnīja pirmo, bet Līvija – trešo vietu!

PAŠĀ RĪGAS SIRDĪ! Matīšu Pūrs pie Brīvības pieminekļa. Foto no Matīšu Tautas nama arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru