Priekšvēlēšanu spekulācijas

- 24.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Jau nākamnedēļ Saeimā ir gaidāmas Valsts prezidenta vēlēšanas (vai vismaz – to pirmā kārta), apkārt kurām likumsakarīgi virmo aizvien lielākas politiskās kaislības.

Tostarp parādās liels skaits spekulāciju par to, ka cīņa par Rīgas pili var novest arī pie radikālām pārmaiņām valdošajā koalīcijā.

Pēc pašreizējā Valsts prezidenta Egila Levita atteikšanās atkārtoti kandidēt uz šo posteni cīņa tiešām ir ievērojami saasinājusies un arī likmes kļuvušas jūtami augstākas. No cīņas Levits, jāatgādina, izstājās pēc tam, kad kļuva skaidrs, ka atbalsta viņa atkārtotai ievēlēšanai Saeimā nebūs. Atbalstu esošajam prezidentam bija paudušas «Jaunā Vienotība» (JV) un Nacionālā apvienība (NA), kura savulaik arī nominēja Levitu prezidenta postenim, taču neviens no pārējiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem nebija gatavs atbalstīt viņa kandidatūru. Kopumā, lai cik piemērots prezidenta postenim esošajā ģeopolitiskajā situācijā arī būtu Levits, par viņa galveno problēmu kļuva fakts, ka Levits ir stipri tāls no reālās dzīves un attiecīgi viņu ir grūti nosaukt par tautā mīlētu prezidentu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Novadniece - 24.Maijs, 2023 - 23:21

Salīdzinājumā ar Lemešonoka rakstu Sedlenieks jau kuro reizi Liesmā publicējis jau 5 x iepriekšējos komentāros izstāstīto, tikai vājā pārstāstījumā. Reizē ar to, bez kaut kāda jauna vēstījuma un iznācis vien mazliet vairāk par absolūto nulli. Vai redaktore Sedliniekam nevarētu palūgt, lai vismaz pēdējo pāris nedēļu rakstus pirms raksta savējo izlasa?

Pievienot komentāru