Pirmie "Patria" jau ierindā

- 18.Janvāris, 2023
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Otrdien Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. Kaujas nodrošinājuma bataljons saņēma pirmos divus Somijas un Latvijas kopražojuma bruņutransportierus Patria 6x6.

«Bruņutransportieri ir viens no kaujas tehnikas veidiem, kas radīts un ražots konkrētam mērķim – nogādāt vieglos kājniekus līdz kaujas laukam,» klātesošos drukātās preses un TV pārstāvjus informēja 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins. «Tehniku tikai vakar saņēmām, līdz ar to vēl daudz kas jāpēta. Mums ir zināms veids, kā šo tehniku izmantosim. Tas ir sava veida kara lauka taksometrs, lai relatīvi droši kājnieku nogādātu līdz kaujas laukam. Bruņutehnika ir aizsargāta no viegliem strēlnieku ieročiem, tomēr tā nav domāta, lai dotos pretī tankiem un smagajai kaujas tehnikai.

Šī gada laikā saņemsim pilnu komplektu – tad arī veiksim visu personāla apmācību. Daļa kareivju jau Ādažos apguvuši lietotāja kursu, viņi veidos arī pamatkodolu, kas apmācīs pārējos, bet kopīgi kā vienība mēs kaut ko vairāk varēsim parādīt rudens mācībās Namejs šī gada septembrī, kad būs saņemti visi plānotie 11 bruņutransportieri, kas, manuprāt, piemērotāki tieši Zemessardzei nekā mehanizētajai brigādei.

IZMĒĢINĀJUMA BRAUCIENAM gatavojas 22. Kaujas nodrošinājuma bataljona haubiču vadītāji. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru