Pieredzējušo pienesums – par knapu

- 2.Novembris, 2021

Sestdienas mačā Valmierā, lai pieveiktu diezgan gariem zobiem spēlējošos turnīra līderus ventspilniekus, Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas komandai visvairāk pietrūka tieši komandas nopietnāko basketbolistu pienesuma.

Ja studentu komandas profesionāļi Jānis Kaufmanis (8), Ervīns Jonāts (6) un Viktors Iļjins (2) trijatā spēj mājinieku rēķinā iedot vien 16 punktus no komandas gūtajiem 70 un 8 izcīnītas bumbas zem groziem no 35, tad laikam citi jautājumi par zaudējuma iemesliem lieki. Kaučam spēkus vajadzēja arī saspēles vadīšanai, taču kāpēc abi komandas spēka vīri Jonāts un Iļjins šoreiz tik kusli bijuši, to lai skaidro treneri, pētot piektā zaudējuma iemeslus.  Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola – BK Ventspils 70:80 (21:19, 14:21, 25:18, 10:22)

Mājinieku sastāvā nebija Kārtera, kurš līdz galam nesadziedētas traumas pēc atstājis komandu, un Elksnīša, toties pēc garāka rehabilitācijas perioda pirmoreiz jaunajā sezonā ierindā bija Salenieks (12 minūtes laukumā), kurš kopā ar Greitānu (13 minūtes) tad nu abi bija štata valmieriešu saspēles organizatori. Ja par abiem jaunekļiem kopā tikai divas kļūdas, tad skaidrs, ka viņi ar savu tiešo uzdevumu visai labi tikuši galā.

Pirmajā ceturtdaļā mājinieki 7. minūtē aizlaida viesus līdz plus 10, tad – pēc apspriedes ar treneriem – ar Dubulta, Apsīša un Jonāta pūlēm veica izrāvienu 12:0, noslēdzot šo mača nogriezni ar 21:19!

UZBRUKUMS. Valmieriešu sestdienas mača veiksmīgākais vīrs Klāvs Dubults (Nr.9) pie viesu groza tikko saņēmis piespēli no kolēģa Ričarda Greitāna (Nr.23). Foto no Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola arhīva