Piena iepirkums – atkal zem pašizmaksas

- 14.Februāris, 2023
Laikrakstā

Valmierā – maksimāli tuvāk Vidzemes piensaimniekiem – notika biedrības «Zemnieku saeima» valdes paplašinātā izbraukuma sēde par situāciju piena nozarē un iespējamiem tās risinājumiem īstermiņā un ilgtermiņā.

Lai diskusija būtu auglīgāka, uz to bija aicināti ne tikai reģiona nozīmīgākie piena ražotāji, bet arī jaunais zemkopības ministrs Didzis Šmits.

Latvijas piena ražošanas skarbā realitāte rāda, ka nevienlīdzīgās konkurences, vietējā un globālā tirgus svārstību un neprognozējamības, kā arī citu iemeslu dēļ pēdējos desmit gados govju ganāmpulku skaits valstī no 5233 sarucis līdz 3309, bet govju skaits no 124,8 tūkstošiem līdz 116,6 tūkstošiem. Tajā pašā laikā vidēji no govs slauc ievērojami vairāk: 2012. gadā tie bija vidēji 6489 kg pārraudzības gadā, bet pērn jau vidēji 8562 kg. Latvijā pašlaik spēj saražot vidēji 2500 t piena dienā, diemžēl no tām tikai ap 750 t izmanto vietējā tirgus produktu patēriņam. Visu pārējo svaigpiena vai arī pārstrādātu produktu veidā eksportē.

DISKUSIJA PAR PIENA NOZARI. To, klātesot Vidzemes labākajiem piensaimniekiem un jaunajam zemkopības ministram, vadīja un ierosinājumus apkopoja biedrības «Zemnieku saeima» valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru