Piedzīvojot Brūža svētkus

- 3.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī Naukšēnu Brūža trešajos svētkos aizpagājušajā sestdienā ik pa brīdim uzrasināja sēņu lietutiņš, tas netraucēja naukšēniešiem un svētku ciemiņiem atpūsties un izklaidēties gan makšķernieku sacensībās un ekskursijās, gan pašdarbnieku priekšnesumos, nolūkoties seno spēkratu parādē un iepirkties amatnieku tirdziņā, kā arī izlustēties Jura Kaukuļa Jauno Jāņu orķestra koncertā un ballītē kopā ar Ilonu un Igoru no grupas Muiža. 

Kā atzīmēja svētku programmas vadītāja Agrita Gruzdiņa, Naukšēnu Brūzis ir viens no retajiem, kas pārdzīvojis barona laikus, Ulmaņa laikus, padomju laikus, neatkarīgās Latvijas atjaunošanu un arvien turpina gatavot iesalu, izmantojot vairāk nekā 140 gadus senas metodes. Barona laikos Brūža Porteris piegādāts pat cara galmam, bet Ulmaņa laikos tas atzīts par garšīgāko alu Latvijā. 

Kad svētku atklāšanā dzelzs rumaka piekabē ieradās pats baronlielskungs, smieklus nespēja valdīt nedz Jurģis Krastiņš (centrā), nedz allaž nopietnie pašvaldības vadītāji. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru