Pasaules balss diena

- 23.Aprīlis, 2021
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Sākotnējā iniciatīva par Pasaules balss dienu pieder vairākiem Brazīlijas balss speciālistiem, kuri 1999. gadā nāca klajā ar ideju aktualizēt balss veselību. Bet starptautiski šī diena 16. aprīlī tiek atzīmēta kopš 2002. gada. 

Tās mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par balss nozīmi savstarpējā komunikācijā, par to, cik svarīga ir balss katram no mums kā saziņas līdzeklis, kā arī, lai palīdzētu identificēt balss traucējumus. Liesma sarunājās ar Vidzemes slimnīcas un Valmieras Veselības centra otolaringologu RIHARDU URTĀNU. 

Šogad tās devīze: Viena pasaule, daudzas balsis! 

Šajā dienā parasti tiek veidotas kampaņas, lai informētu un atgādinātu cilvēkiem nepieciešamību rūpēties par savu balsi, laikus griezties pēc palīdzības un arī novērtēt šo dabas dāvanu, kas mums tiek dota. Laringologu (balsenes speciālisti) vidū tiek veidotas kopīgas platformas, kur  diskutē par aktualitātēm balss medicīnā. Šogad tās visā pasaulē notiek tiešsaistes platformā ZOOM.

Balss problēmu epidemioloģija

Latvijā nav precīzu datu, cik cilvēkiem ir balss traucējumi, bet, piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) 2012. gada laikā balss traucējumi bija sastopami aptuveni vienam procentam cilvēku, kas griezās pie ārsta. Iespējamība būt lielākiem vai mazākiem balss traucējumiem biežāk ir sievietēm nekā vīriešiem.

RIHARDS URTĀNS. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru