Pārtikas produktu un dzērienu ražošana novadā

- 18.Jūlijs, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Kā liecina Valmieras Attīstības aģentūras apkopotā informācija, Valmieras novadā darbojas 29 pārtikas produktu un dzērienu ražošanas nozares uzņēmumi, nodrošinot ar darba vietām vairāk nekā 690 novada un Vidzemes iedzīvotājus. 2021. gadā šo uzņēmumu apgrozījums sasniedza gandrīz 60 miljonus eiro, kas valsts budžetā ienesa nodokļus 6 miljonu eiro apmērā.

Lielāko nozares uzņēmumu pirmajā piecniekā pēc apgrozījuma ir akciju sabiedrība Valmieras piens un četras SIA – Liepkalni, Valmiermuižas alus, Rūjienas saldējums un Vārpas N

Nozares produktu un pakalpojumu klāsts ir plašs: piens un piena produkti; maize, svaigi cepti mīklas izstrādājumi un kūkas; alus, vīns, sidrs un sulas; sausiņi, cepumi un šokolādes konfektes; dzīvnieku barība; gaļas produkti. Pārtikas produktu un dzērienu ražotāju eksporta tirgū nozīmīgākās valstis ir (alfabēta secībā) ASV, Apvienotā Karaliste, Austrija, Igaunija, Nīderlande, Polija un Vācija.

IECIENĪTA VIETA. Maiznīcas Liepkalni ceptuve – veikaliņš pie Valmieras autoostas iemantojis tuvāku un tālāku pircēju uzticību. Bijušajā ugunsdzēsēju depo ēkā, kur tagad valda pavisam gardas smaržas, allaž ir rosība letei abās pusēs!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru