Par Valmieras nākotni

- 14.Decembris, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Savā ziņā esmu Valmieras uzņēmējs, līdz ar to Valmieras liktenis man nav vienaldzīgs. Uzņēmēji ir zemes sāls, un šajā jomā uz kopējā valsts fona pēdējos 25 gados arī vēsturiski Valmierā gājis relatīvi diezgan labi. Droši vien tāpēc, ka valmierieši ir tādi, kas tiek galā ar izaicinājumiem visos laikos un ir spējuši būt par Vidzemes galvaspilsētu.

Pilsētas labi rada darbu, un Valmiera to ir spējusi saprast. Vai tas ir tāpēc, ka šeit neizveda cilvēkus un ka arī padomju laikā šeit bija elite, kas spēja noturēt savus uzņēmumus arī tajos apstākļos un pēc tam tos pēcpadomju periodā arī nepiebeigt? Trīs lielie uzņēmumi — Valmieras stikla šķiedra, Valmieras piens, VALPRO — un arī virkne citu. Es to ļoti labi redzu uz citu pilsētu fona. Piemēram, Ainaži, kuriem iedeva pilsētas nosaukumu starpkaros, bet pēc tam nocirta galvu, daudzus cilvēkus izveda, un tā pilsēta nekad nav atkopusies. Tas pats stāsts par Limbažiem — tikai gaterītis no valsts budžeta iestādēm... Protams, tur ir uzņēmumi, taču nav ražojošo, darbs netiek darīts.

Valmierā ir darbs, un pilsēta spēj pie sevis pievilkt cilvēkus! Jautājums — kā iet tālāk? Kā dabūt jaunas darba vietas, kā turpināt cilvēkus iegūt no visa reģiona. Par šo tēmu man ir savs viedoklis. Pilsētai ir jābūt pilnvērtīgai. Valmiera lielā mērā pašreiz tāda arī ir, jautājums — ko vēl var izdarīt vairāk un labāk? Ir jābūt izglītībai, izglītības iestādēm. Ir jābūt kultūrai, un Valmierā ir teātris. Ja skatāmies uz Latviju ārpus Rīgas — Liepāja, Daugavpils, Valmiera...


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru