Ģirts Rungainis

Ģirts Rungainis

Birokrātija ir jāsavalda!

19.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šobrīd Ukraina tādā vai citādā veidā turpina savu varonīgo cīņu. Mēs, protams, ceram, ka tas kaut kādā veidā beigsies ar Ukrainas pastāvēšanas turpināšanu.

Pilsētām un apdzīvotām vietām jākonkurē!

1.Marts, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Administratīvi teritoriālā reforma – tas vispirms ir naudas jautājums. Situācija, kāda mums ir, izveidojās zināmā mērā politiski. Jo valstī bija jāveic īpašuma pārdale, un, lai to varētu veikt, bija vajadzīga politiskā konstrukcija, kas ļautu pieņemt privatizācijas lēmumus. Tāpēc tika izveidota sistēma ar pašvaldībām, kurām lielās partijas, kuras mēģina saorganizēt privatizāciju, dod līdzekļus un mēģina nodrošināt lokāli balsis – pārliecināt šo elektorātu, ka jāatbalsta šīs partijas, lai tās pēc tam valsts līmenī varētu veikt pārdali.

Par Valmieras nākotni

14.Decembris, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Savā ziņā esmu Valmieras uzņēmējs, līdz ar to Valmieras liktenis man nav vienaldzīgs. Uzņēmēji ir zemes sāls, un šajā jomā uz kopējā valsts fona pēdējos 25 gados arī vēsturiski Valmierā gājis relatīvi diezgan labi. Droši vien tāpēc, ka valmierieši ir tādi, kas tiek galā ar izaicinājumiem visos laikos un ir spējuši būt par Vidzemes galvaspilsētu.