Par cidonijām, raugu un saules paneļiem

- 22.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā sestdienā Valmiermuižas pils parkā atkal bija kārtīgs tirgus burziņš – no tuvienes un tālienes sabraukuši tirgotāji un pircēji raibā pūlī kopā atzīmēja rudens atnākšanu ar Miķeļdienai veltītu Gardu Muti tirdziņu, kurā šoreiz līdzās andelei, meistardarbnīcām un muzicēšanai bija arī zaļi intelektuāls saturs, par ko gādāja kāds ducis divu diskusiju dalībnieku.

Tieši tāpēc tirdziņa ierasto dalībnieku pulku šoreiz bija kuplinājuši arī zaļā dzīves­veida festivāla GreenFest organizētā Mūsu Bio tirgus mājražotāji un amatnieki. 

Noklausījies ekspertu pirmo sarunu, pirms otrās diskusijas, kurā piedalījās arī pats, Valmiermuižas tirgus placī stundas ceturksni Liesmai atvēlēja pasākuma namatēvs Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus saimnieks.

Par ko tev šodien Miķeļdienas tirdziņā varbūt īpašs prieks?  

Par to, ka Gardu Muti gads­kārtējais tirdziņš ir kļuvis par vēl vienu jaunu tradīciju bagātāks, ka vienlaikus notiek arī – pirmo reizi Valmiermuižā – ekofestivāls GreenFest, kurā tiek diskutēts, kā mūsu kopīga saimniekošana varētu kļūt dabai un videi draudzīgāka. Man šodien bija īpašs pagodinājums redzēt, kā satiekas gan Cēsu pilsēta, gan Valmieras novads, gan Gaujas Nacionālā parka pārvalde ar lielo ambīciju, lai Gaujas Nacionālajā parkā zemniekiem arvien lielāka interese būtu par bioloģisko saimniekošanu, tādā veidā rādot rūpes par vidi. Es kā uzņēmējs tajā redzu arī lielu biznesa iespēju mazajiem uzņēmējiem, tostarp arī Valmiermuižas alum.

PRĀTU VĒTRA PAR ZAĻU TĒMU. Arī Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis (otrais no labās) piedalījās diskusijā par to, kādu mantojumu atstāsim nākamajām paaudzēm ar šodienas lēmumiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru