Panākums pārbaudes mačā Tartu

- 23.Septembris, 2022

Trešdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti aizvadīja kārtējo pārbaudes spēli, izbraukumā Igaunijā apspēlējot pērnās sezonas Igaunijas Superkausa ieguvēju Tartu Ulikkol/Maks&Moorits. Viesiem, kas maču aizvadīja 9 spēlētāju sastāvā, nespēlēja nelielas traumas guvušie Makkāls un Elksnītis.

Ulikool/Maks&Moorits – Valmiera Glass/ViA 87:93 (15:23, 20:25, 28:25, 24:20)

Daudz ko par mača gaitu izsaka fakts, ka mūsējie bijuši vadībā 38 minūtes no 40, lielāko pārsvaru – 16 punktus – sasniedzot otrās ceturtdaļas sākumā pie 37:21. Tiesa, visu mača smagumu atkal iznesa valmieriešu starta piecnieks, četriem no šiem basketbolistiem atrodoties laukumā vismaz 33 minūtes, jo rezervistu cīniņā ar 28 pret 4 izteikts pārsvars mājiniekiem. Kaut arī Tartu komandai mazāk kļūdu (13 pret 21), tomēr igauņi pēc mūsu kļūdām guvuši tikai 21 punktu, kamēr valmierieši mājiniekus līdzīgā veidā sodījuši ar 20 punktiem. Būtiska uzvarā arī viesu veiksme un izpildījuma kvalitāte no tālmetienu līnijas 47% (9/19) pret 29% (7/24).

RĀDA PĀRLIECINOŠU SPĒLI. Valmieriešu komandā pārliecinoši pirmais numurs saspēles vadītāja postenī ir Niks Salenieks (Nr. 12), kas šajā spēles momentā cīnās aizsardzībā pret Tartu amerikāni Džeilenu Maklaudu. Trešdienas mačā Nikam spēles laiks pārsniedza 36 minūtes, tāpēc ar steigu jāmeklē viņam līdzvērtīgs palīgs vispirms jau pašu komandā. Diānas Jesinas foto