Nolaist latiņu ievērojami zemāk

- 26.Janvāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šīs nedēļas sākumā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) oficiāli reģistrēja parakstu vākšanu par grozījumiem Satversmē, kuri paredz par aptuveni divām trešdaļām samazināt to parakstu skaitu, kas nepieciešami likumu un Satversmes grozījumu iesniegšanai Saeimā, bet to  neapstiprināšanas parlamentā gadījumā – tautas nobalsošanu jeb referendumu ierosināšanai.

Pašlaik, jāatgādina, visa iepriekšminētā ierosināšanai ir nepieciešami vienas desmitās daļas vēlētāju jeb vairāk nekā 150 tūkstošu Latvijas balsstiesīgo pilsoņu paraksti. Tā, lai līdz vispirms Saeimai, bet vēlāk, iespējams, arī līdz tautas nobalsošanai nonāktu šī iecere, ir nepieciešami 154868 vēlētāju paraksti, kuri jāsavāc līdz nākamā gada 24. janvārim. Savukārt atbilstīgi iniciatīvai nepieciešamo parakstu skaitu iecerēts samazināt līdz 50 tūkstošiem.

Šāds ierosinājums pats par sevi ir tikai apsveicams. Patlaban robeža, kuru nepieciešams sasniegt, lai «no tautas» nākušas likumu vai Satversmes grozījumu idejas materializētos, ir noteikta tik augsta, ka to pārvarēt  iespējams vienīgi gadījumos, kad šīs idejas atbalsta arī vismaz kāda no lielajām politiskajām partijām, vai arī gadījumos, kad tās ir aktuālas ļoti plašam iedzīvotāju lokam. Savukārt gadījumos, kad ierosinājumi attiecas tikai uz kādiem specifiskiem, lai arī gana ievērojamai daļai pilsoņu svarīgiem jautājumiem, tikai ar entuziastu vai pat kādu mazāku partiju spēkiem panākt pat ne ieceru pārtapšanu par likumiem, bet jau to nonākšanu līdz Saeimas dienaskārtībai ir būtībā neiespējami.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru