Par to, kā tapa "Gaujas mistērijas"...

- 2.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

25. Gaujas plostnieku svētku dienas izskaņas kulminācija bija mūzikas un deju oriģināluzvedums Gaujas mistērijas ar Kristapa Krievkalna mūziku mūsdienu deju grupas Buras izpildījumā Strenču brīvdabas estrādē. Izrādē piedalījās mūziķi Miķelis Vīte, Armands Treilihs un Ēriks Upenieks, solisti Elīna Ose, Laura Leontjeva, Matīss Tučs un Tomass Sergejevs no kora ANIMA.

Viņnedēļ Liesmai izdevās ieskatīties šī grandiozā muzikālā šova tapšanas virtuvē, par to gādāja SARMĪTE CAUNE, Strenču kultūras centra vadītājas vietniece.

Gaujas mistērijas bija pilnīgi oriģināls darbs, īpaši 25. Gaujas plostnieku svētkiem veidots uzvedums, kura idejas autore esat jūs. Kad un kā atnāca pirmā doma par šāda veida skatuves pasākumu, kurā apvienota gan deja, gan mūzika, gan dzeja?

Kristaps Krievkalns mani piesaistīja ar kori ANIMA uzvedumā jūras krastā uz mola Saulkrastos pagājušajā vasarā, tur bija Kārļa Kazāka paša skandēta dzeja un Kristapa Krievkalna mūzika – kora mūzikas cikls Krastā saviļņots. Klausoties šo Lauras Leontjevas vadīto kori, radās ideja – kāpēc mēs līdzīgi nevarētu izstāstīt plostnieku stāstu? Septembra beigās tikāmies ar Kristapu un Edīti Ābeltiņu, Salaspils deju studijas Buras horeogrāfi. Viņu izvēlējāmies tāpēc, ka Buru mājaslapā redzētais talantīgo bērnu sniegums pārliecināja. Arī mūsu kultūras centra vadītāja Liene Krūmiņa šim variantam piekrita. Atbrauca pie mums Kristaps un Edīte, mēs kopā ar viņiem nogājām Strenčos pa Gaujmalu no tilta līdz pirtij. Vislabākās vietas izrādei mums toreiz šķita pļava pie peldētavas kreisajā krastā pirms estrādes vai arī Gaujas kreisais krasts iepretī estrādei. Ideja bija traka: būvēt deju grīdu virs upes, tātad jaunieši dejotu uz Gaujas!

SARMĪTE CAUNE.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru