Cilvēki — Latvijas novadu dārgumi
Vēsturi veido cilvēki, un ir daudz nozīmīgu personību, par kurām sarakstītas grāmatas, veidotas filmas un māca skolā. Taču katrā pagastā un novadā ir cilvēki, kuri plašākai sabiedrībai nav zināmi, bet kuri ir devuši nozīmīgu ieguldījumu vietējā mērogā. Tāpēc Latvijas Okupācijas muzejs rīkoja stāstu konkursu 7. — 12. klašu skolēniem «Cilvēki — Latvijas novadu dārgumi» trijās kārtās. Līdzīgi konkursi pašlaik notiek visos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados.
Vidzemes reģionā tika pieteikti 49 stāsti, bet izstrādāti — 40 darbi ar 44 dalībniekiem. No tiem pirmā žūrija 2. kārtai izvēlējās 11. No Valmieras starpnovadu skolām tajā piedalījās Valmieras Valsts ģimnāzija un Rencēnu pamatskola. Konkursa noslēguma pasākums notika VVĢ, kur sabrauca visi, kas bija veidojuši kāda cilvēka dzīvesstāstu. Lai kopā sanākšana būtu emocionāla un pamācoša, rūpējās ģimnāzijas muzeja vadītāja Ineta Amoliņa. Valmieras Pārgaujas sākumskolas 6. klases skolniece Unda Barisa pastāstīja par savas komiksa grāmatiņas izveidi — to saņēma darbu autori, bet skolas direktors Viktors Litaunieks Undas grāmatiņu pieteica kā dāvinājumu visām Vidzemes skolām.
Pasākumu vadīja 11. klases skolēni Betija Vītola un Mairis Loiko. 2. kārtas žūrijā darbojās Okupācijas muzeja vēsturnieki Inguna Role un Dāvis Pumpuriņš, Valmieras muzeja vēsturniece Ingrīda Zīriņa un ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš. Ievadā skanēja ģimnāzijas meiteņu vokālā ansambļa dziesmas.
AR STĀSTU par savu vectēvu Jāni Gustsonu Emīls Ralfs Zagorskis Vidzemes reģionā ieguva 1. vietu, savukārt Laura Bišofa iepazīstināja ar sava vecvecvectēva Jūlija Lūša mūžu. Lūkasa Svensona foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv