Veiksmīgi noslēdzies On The Border brauciens

2.Septembris, 2016
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Četru studentu komanda augustā devās informatīvā braucienā apkārt Latvijai, lai īstenotu projektu On The Border (Uz robežas). 23 dienu garajā braucienā tūristu gids un velo entuziasts, Vidzemes Augstskolas students Toms Treimanis ar divriteni un viņa filmēšanas komanda iepazinās ar latvisko dzīvesveidu, tradīcijām un vērtībām, mērojot vairāk  nekā 1700 km. Projekta pirmais posms noslēgts Rīgā.

Ko mūsdienās nozīmē būt latvietim? Atbildi uz šo jautājumu meklēja komanda, kuras sastāvā ir Toms Treimanis, operators un montāžas speciālists Roberts Pogožeļskis, producente Agnese Lāce un režisors Miks Jeluškins. Sarunās gan ar vietējiem iedzīvotājiem, gan nejauši satiktiem ceļotājiem par viņiem svarīgām tēmām On The Border veidotāji pārliecinājās, ka arī šodien Latvija ir pilna rūpīgi glabātu kultūras noslēpumu un tradīciju, kas raksturīgas katram novadam. Netrūkst arī gudru, strādīgu un interesantu cilvēku, kuru apbrīnas vērtos stāstus uzklausīt un parādīt plašākai publikai.

Projekta ietvaros plānots izveidot vēl nebijušu publiski pieejamu digitālu velo maršrutu, iekļaujot lielāko daļu Latvijas robežteritorijas. Ar GPS ierīces palīdzību digitālais maršruts ir jau reģistrēts. Tas tiks papildināts ar svarīgāko informāciju par ceļa segumiem, apskates objektiem, citu noderīgu informāciju un fotogrāfijām. «Maršruts tiks aprakstīts, atspoguļojot manu redzējumu brauciena laikā, taču katrs to varēs pielāgot sev. Katrs posms būs pieejams gpx faila formātā, un to jebkurš varēs ielādēt sava GPS ierīcē,» atklāj digitālā velo maršruta izstrādātājs Toms.

Projekta galamērķis ir kultūrvēsturiskā mantojuma izstrāde unikālas daudzsēriju dokumentālās filmas formātā.

Filmas režisors Miks atzīst, ka Latvijas četri kultūrvēsturiskie novadi ietver neiedomājamu dabas skaistumu. «Kurzeme nebeidza pārsteigt ar sūnainajiem priežu siliem un jūras šalkoņu, savukārt Zemgale ar plašajiem laukiem un apstrādātajiem tīrumiem, Latgale rādīja līkumainus ceļus un zilos ezerus, turpretī Vidzemē mēs saskatījām kripatiņu no visa skaistā, kas ir Latvijai. Katra no dokumentālās filmas sērijām On The Border sniegs ieskatu pierobežas iedzīvotāju vērtībās, viņu redzējumu uz to, ko nozīmē būt latvietim. Filmā tiks atspoguļotas attiecīgā novada krāšņākās dabas īpatnības, kurām cauri ar velosipēdu devās Toms Treimanis, savienojot gan cilvēkus, gan dabas ainavas vienā kopīgā stāstā.»

Brauciena laikā komanda arī paveica darbu ZAAO vides iniciatīvā «100 darbi Latvijai». Līdzās latviskās identitātes apzināšanai tapa pētījums par atkritumiem velo ceļojumā, kas tuvākajā laikā tiks apkopots video stāstā. Komanda atklāja, ka velobrauciena laikā atkritumi galvenokārt rodas no ūdens dzeršanas un maltītes gatavošanas, taču pozitīvi, ka tos bija, kur izmest — urnas lielākoties ir izvietotas gan pilsētvidē, gan atpūtas vietās. Tās uzstādītas ne tikai populārākajās tūristu atpūtas vietās, bet arī citviet, līdz ar to Latvijas pierobeža vērtējama kā tīra un velo tūristiem piemērota vide.

PIRMAIS POSMS NOSLĒDZIES, FILMA VĒL TAPŠANAS PROCESĀ. Brauciena grupa pie Brīvības pieminekļa Rīgā. No labās — Roberts Pogožeļskis, Toms Treimanis, Agnese Lāce un Miks Jeluškins.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru