Aktīvi, radoši — ar Valmieras zīmolu
1956. gada 17. februāra «Liesma» informēja, ka no 1. marta kultūras namā darbu sāks tēlotājas mākslas studija.
Pirmajā nodarbībā satikās studijas izveidošanas rosinātājs un pirmais vadītājs Ralfs Ivans, dalībnieki — Miķelis Verguns, Jānis Puķītis, Nikolajs Rugājevs, Oskars Vīksna, Eleverijs Vanags, Vladislavs Laicāns. Drīz viņiem pievienojās Māris Jursons, kurš kolektīvā darbojās līdz 2010. g. Un jau 22. jūlijā rajona lietišķās un tēlotājas mākslas izstādē J. Puķīte izstāda 17 gleznas, N. Rugājevs 8, R. Ivans 5. O. Vīksna eksponē vairākas studijas, bet M. Verguns, E. Vanags, E. Piliksere-Stankeviča, V. Laicāns katrs pa gleznai.
Visi viņi ilgus gadus Valmierā bija savs autodidaktu glezniecības vērtību kvalitātes zīmols, kā labi atpazīstams rokraksts, par kuru sajūsminājās plašs skatītāju loks. Populārākie — K. Kviesis un J. Puķīte. Ar šo ekspozīciju sākās regulāra studijas izstāžu darbība, un joprojām katru gadu februāra sākumā notiek pārskata izstādes Kultūras centra pašdarbnieku svētku laikā.
Mākslas entuziastu veikumu, sākot ar 1960. g., «Liesmā» regulāri vērtēja mākslas zinātniece Ināra Ņefedova, gleznotājs Rūdolfs Pētersons u.c. Tomēr, neskatoties uz aktīvo izstāžu darbību, pašdarbības mākslinieki sākotnēji bija visai neatsaucīgi, jo pulciņā darbojas tikai 5 — 8 cilvēki. Pēc pirmā darbības gada R. Ivans aicināja aktīvāk iesaistīties jaunus pašdarbības māksliniekus, bet radās sarežģījumi sadarbībā ar kultūras namu, un pēc gada pulciņš pārtrauca darbu.
BAGĀTUS GADUS atzīmē Valmieras Tautas tēlotājas mākslas studija — vidū (sēž no kreisās) studijas vadītāja Daina Leite.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv