Organizē darbu komandā
Lai sasniegtu labus rezultātus, bērnu cerebrālās triekas ārstēšanā izmanto kombinētu pieeju, un reti kad pietiek tikai ar vienu speciālistu vai ārstu.
Ārstēšanā iesaistās bērnu neirologs, rehabilitologs, fizioterapeits, ergoterapeits, audiologopēds, arī psihologs vai psihoterapeits.
«Palīdzēt smagi slimiem bērniem, palīdzēt bērniem, kuriem uzstādīta diagnoze bērnu cerebrālā trieka vai kāda cita nopietna diagnoze un kuru ģimenei jāsaprot, ka tās būs ilgstošas rūpes par bērnu, vislabāk var speciālisti, kas izveidojuši komandu un darbojas komandā,» uzsvēra fizikālās un rehabilitācijas medicīnas profesore Anita Vētra, kura šajā nedēļā mazos pacientus konsultēja Valmierā, Vidzemes bērnu veselības centrā «Apelsīns». Profesore priecājās, ka ne vien Rīgā, bet arī reģionos speciālisti meklē veidu, kā šo komandas darbu labāk organizēt. Valmiera esot piemērs, un drīzumā šai idejai sekošot Liepāja.
Jāpiebilst, ka Vidzemes slimnīcā darbojas Vidzemes rehabilitācijas centrs, kurā pieejami dažādi valsts apmaksāti rehabilitācijas pakalpojumi. Tur komandā strādā daudzi no iepriekšminētajiem speciālistiem un komandas darbs ir nevis teorija, bet prakse.
Šajā reizē, kad speciālisti sastrādājās arī ar profesori Anitu Vētru, ar bērnu neiroloģi Baibu Treiju, kad kopā strādāja fizioterapeiti un Vidzemes rehabilitācijas centra vadītāja Ārija Zvaigzne, uzsvars bija likts arī uz to, kā sastrādājas paši speciālisti: ieklausās otra viedoklī, analizē, kādas iespējas saskata bērna veselības stāvokļa uzlabošanā, kā veido dinamisku novērošanas plānu un motivē vecākus līdzdarboties.
KOMANDA. Fizioterapeite Sigita Dīcmane (no kreisās), profesore Anita Vētra, bērnu neiroloģe Baiba Treija un Vidzemes rehabilitācijas centra galvenā ārste Ārija Zvaigzne plāno, kā izveidot ideālu speciālistu komandu, lai visprecīzāk izstrādātu ārstēšanas un rehabilitācijas plānu un tā palīdzētu smagi slimiem bērniem.
Jāņa Līgata foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv