No pirmās līdz pēdējai dienai

- 20.Janvāris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Katru gadu rīkojam pasākumu, lai atcerētos tās dienas pirms nu jau 31 gada, un sākam to ar Daiņa Īvāna sūtītu video apsveikumu,» stāstījumu par mazsalaciešiem 1991. gada barikādēs uzsāk OJĀRS BEĶERIS, tālaika Mazsalacas izpildkomitejas priekšsēdētājs un barikāžu štāba priekšnieks.

«Ar Daini esmu personīgi pazīstams kopš Latvijas pašvaldību savienības dibināšanas laikiem, trīs reizes barikāžu atceres pasākumos viņš tajos ciemojies klātienē. Pēc tam mēs ar skolotāju Jāni Valentinoviču ejam uz skolu un mēģinām tās sajūtas, kas tolaik bija mūsos, atdot jaunatnei, lai tās dzīvotu arī viņu atmiņā. 

Mazsalacieši barikādēs bija vieni no aktīvākajiem, mūsu uzdevums bija Ministru padome blakus Valsts plānam, un Mazsalacas puses vīri visas dienas no pirmās līdz pēdējai, arī tajā, kad notika uzbrukums Iekšlietu ministrijai, bijām tieši tajā stūrī pretī Ļeņina piemineklim, savukārt Tieslietu ministrijas galā bija valmierieši ar Aleksandru Melngāršu priekšgalā. Pateicoties inteliģencei – ārstiem un kultūras darbiniekiem, Mazsalaca toreiz bija tik aktīva.

MAZSALACIEŠI pie barikāžu ugunskura. Māra Zariņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru