No jauna atdzimst «Dzīvā sudraba muzejs» Limbažos
Pēc gada pārtraukuma Limbažos atgriežas mākslinieka un filosofa Oļega Auzera daiļrade «Dzīvā sudraba muzejā». Šobrīd daļa darbu atrodas arī izstādē Siguldā. Māksliniekam ir plašas zināšanas, tas viss atspoguļojas viņa radītajā, kas kalpo kā saziņas veids ar sabiedrību, aicinot aizdomāties par to, kas notiek pasaulē.
Jaunlaulātajiem īpaša vieta
Burtnieku kvartālā kopš 2012. gada atrodas no sudraba veidotie mākslinieka Oļega Auzera darbi, kad viņš Limbažos izveidoja savu muzeju un darbnīcu. Tomēr viņam pašam šis tituls «mākslinieks» nepatīk, jo šobrīd vārds zaudējis savu nozīmi un cilvēkiem asociējas ar citām vērtībām. Muzeja telpām blakus atrodas Dzimtsarakstu nodaļa. Iekšpagalmu jau vairākus gadus grezno Oļega Auzera radītais darbs, kas kalpo kā estētisks fons, kur jaunlaulātajiem iemūžināt laimīgo brīdi. Viņš radījis autentisku kompozīciju, kas ir Limbažu Dzimtsarakstu nodaļas «pievienotā vērtība». Tā ietver arī dziļāku domu, centrā ir Ādama ābols un divi tauriņi. Muzeja vadītāja Ligita Auzere, to paskaidrojot, min: «Kā jau Bībelē tas viss sākās, ka sievietes piebur vīriešus ar to ābolu un tad tiek izdzīti no paradīzes.» Tāpat jaunlaulātajiem ir iespēja pasūtīt lapiņas, uz kurām tiek iegravēti viņu vārdi, tā objekts gadu gaitā attīstās un pilnveidojas, kļūstot «kuplāks». Kompozīcijas tapšanā palīdzējuši arī divi puiši no Limbažiem.
LATVIEŠIEM IEMĪĻOTS darbs ir ar ozollapām veidotas dzimtas zars. Viens no zariem ir nokaltis, simbolizējot karos vai izsūtīšanas laikā zaudēto ģimenes atzaru. E. Kristiņas foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv