Mūžīgās Skoderdienas

- 22.Jūnijs, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šogad aprit 120 gadi, kopš pirmo reizi iestudēta Rūdolfa Blaumaņa luga «Skroderdienas Silmačos».

Tā ir kļuvusi par vienu no Līgo svētku laika tradīcijām, bet tās uzvedums «Silmaču» sētā Druvienā – par notikumu, par kuru runā vēl ilgi pēc tā norises. Rītvakar Latvijas teātru saime aicina visus līgotājus uz grandiozu lieluzvedumu, kas atkal notiks Druvienā un vēsturiskajās mājās.

Šovakar «Skroderdienas» spēlē ne mazāk vēsturiskā vietā – Latvijas Nacionālajā teātrī, kur šīs R. Blaumaņa lugas izrādīšana ir kļuvusi par nemainīgu tradīciju, teātra sezonu noslēdzot un Līgo svētkus sagaidot. 

«Skroderdienas Silmačos» šajās dienās izrādījuši arī vairāki Latvijas amatierteātri, spēlējot brīvdabā, bet Rīgas Latviešu biedrības namā unikālu «Skroderdienu Silmačos» versiju izstāstījis Latvijas Leļļu teātris.

Un tagad par dižizrādi «Skroderdienas Silmačos», kas tika izspēlēta Kurzemē, Latgalē, Vidzemē, arī Jūrmalā Dzintaru koncertzālē. Šajās Skroderdienās kopā pulcējās aktieri no visiem Latvijas lielākajiem teātriem, un tā bija iespēja ielīgot arī vairākiem Valmieras teātra aktieriem.

PRIECĪGU LĪGOŠANU no sirds visiem novēl Bebene (no kreisās), Pindacīša, Pindaks un Tomuļmāte. Un «Skroderdienu Silmačos» tēlu nebēdnīgajam sveicienam pievienojas arī Elīna Vāne, Ieva Puķe, Imants Strads un Māra Mennika. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru