Mūsu KK «iemeta krūmos», kaimiņu KK vēl spītējas

- 8.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Vai tas spēj mūs mierināt, ka arī lepnie igauņi ir iedzīvojušies smagā politiskā krīzē? Jā, tie paši, kurus mūsmājās visādi slavē un rāda tautai kā paraugu apskaušanai – diez vai mēs vairs varot tikt līdzi.

Zināms pamats tādām sakāvnieciskām   runām diemžēl ir: Igaunijas valsts budžets šogad ir 16 miljardi eiro, savukārt Latvijai ar 1,37 reizēm lielāku iedzīvotāju skaitu valsts naudas lādē ir vien 12,7 miljardi. Taču tas nebūt nenozīmē, ka ēstipoiši un ēstinaines neuzvedas «kā pie cilvēkiem».

Igaunijas sabiedrībai pēdējās nedēļās radies nelāgs priekšstats par Kaju Kallasu – pirmo valdības vadītāju otrajā paaudzē. Viņas tēvs Sīms Kallass pabija premjeros vien 2002. – 2003. gadā, taču bijis arī redzams tautas trešās atmodas līderiem, eirodeputāts un eirokomisārs – viceprezidents (taču ne tik «tuvu labajai rokai» kā Valdis Dombrovskis). Valsts galvas vēlēšanās 2016. gadā gan viņam nepaveicās.

Īsi un vienkāršoti: kamēr Kaja Kallasa kļuva Briselē un visā Eiropā slavena kā galvenā bargu sankciju pieprasītāja Krievijai, premjeres vīram daļēji piederoša firma pelnījās, vedot autokravas uz Sanktpēterburgu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru