Mūsu drošība ir municipālpakalpojums

- 7.Jūnijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Padoms mīcīt tos mālus, kuri ir, īsti noder pat tik ļoti nopietnā lietā kā valsts un sabiedrības civilā aizsardzība. Savukārt Jānis Baiks apgalvo, ka novadam «mālu» netrūkst.

Trešdien viņam bija laba izdevība spodrināt savu tēlu, uzstājoties Latvijā strādājošo ārzemju uzņēmumu pārstāvju auditorijai par degoši aktuālo jautājumu (tpu, tpu, tpu...) – kurš un kā rīkosies varbūtēja apdraudējuma brīdī. Lai to uzzinātu, triju valstu – Īrijas, Polijas un Šveices – tirdzniecības kameras Latvijā sarīkoja īpašu konferenci jeb amatpersonu un speciālistu klaušināšanu «Trešais kara gads. Latvijas drošība».

(Šādu kameru biedri gan, šķiet, pārsvarā ir mūsu pašu, latviešu, cilvēki. Taču tieši tas piedod personisko dimensiju, un viņu rosības pamatā ir ne tikai satraukums par Latvijā veikto ārzemju ieguldījumu drošumu.)

Pasākuma gaitā jau cits runātājs (vārdā neminams, jo ir €-kandidāts) paziņoja: tikai pašvaldības – tautai tuvākā un sasniedzamākā vara – var būt civilās aizsardzības pamats un tās galvenais spēks. Neviens cits. Arī Aizsardzības ministrijas pārstāvis bez stomīšanās atzina, ka tā pat ar visiem saviem resursiem patiesībā varot būt tikai «asistents» municipālvarai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru