Mežs jāstāda un jākopj vienmēr!

- 10.Janvāris, 2023
Laikrakstā

Latvijas valsts mežu Rietumvidzemes reģionā, kas ietver apmēram 200 tūkstošus hektāru meža, kopā rēķinot meža cilvēkus un birojā strādājošos, darbs kādiem 55 cilvēkiem. Par viņu ikdienas rūpēm Liesmai garākā sarunā stāsta VILMĀRS KATKOVSKIS, Rietumvidzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs.

Kāds bijis 2022. gads visam uzņēmumam Latvijas valsts meži kopumā un konkrēti Rietumvidzemes reģionam?

Mēs tepat vien dzīvojam, tāpēc visi procesi, kas notikuši 2022. gadā ārpus Latvijas un arī šeit, ietekmējuši mūsu uzņēmumu. Ja skatāmies pēc finanšu rādītājiem, tad pērnais gads kopumā Latvijas valsts mežiem bijis rekordu gads, un tas noteikti parādīsies arī finanšu pārskatos. Ja skatāmies uz naudas lietām, varētu domāt, ka 2022. gads ir bijis izcils un labs, taču mēs arī labi saprotam, ka principā tā ir kara Ukrainā ietekme. To cenu lēcienu, kas izveidojās pērnā gada sākumā, neviens nebija ne prognozējis, ne paredzējis! Jo, aizveroties Krievijas un Baltkrievijas koksnes eksporta tirgum, protams, tirgū uzreiz sākās pārbīdes. Bažas par koksnes deficītu uzdzina koksnes cenas mākoņos! Līdz ar to finanšu rādītājos ir ļoti labi rezultāti, bet, ja skatāmies uz visu pārējo, tad 2022. gads ir bijis ļoti sarežģīts tieši Ukrainas kara ietekmē.

SAUDZĪGĀ MEŽIZSTRĀDE. Ar šādiem tā sauktajiem mazajiem harvesteriem mežizstrādes darbus veic tur, kur paredzēts īpaši saudzēt vidi, nebojājot ar dziļām risām zemsedzi. Ziemeļrietumu reģiona tehniskajā bruņojumā patlaban ir divi firmas Malwa agregāti, ar šādiem harvesteriem strādāts, piemēram, arī Zilākalna apkārtnē. Foto no Latvijas valsts mežu arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru