Meliorācijas renesanse: upju pārtīrīšana un citas problēmas

- 25.Janvāris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Savulaik Latvijas laukos tika veikti vērienīgi meliorācijas darbi. Tapa novadgrāvji, pazemes drenu kolektori un to zari. Pēc tam uz daudziem gadiem šīs pazemes drenu sistēmas tika aizmirstas, dažādos rakšanas darbos arī sabojātas, novadgrāvji aizauga.

Pēdējos gados valsts atkal vairāk pievērsusies šīm kvalitatīvā lauku apsaimniekošanā būtiskajām lietām. Tiek rakti jauni un atjaunoti vecie novadgrāvji, sakārtota pazemes drenāža. Taču problēmu šajā jomā joprojām daudz. Par to, kas Burtnieku apvienībā pēdējā laikā paveikts ar meliorāciju sais­tītos jautājumos un kā strādā samērā nesen pēc kardinālas rekonstrukcijas ekspluatācijā nodotā Silzemnieku poldera sūkņu stacija, Liesmai viņnedēļ pastāstīja valsts SIA Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi Vidzemes reģiona meliorācijas nodaļas Valmieras sektora vadītājs ULDIS PODNIEKS. 

Sākam ar poldera sūkņu staciju Burtnieku pagasta Silzemniekos. Kā tur lietas notiek? 

Viss labi. Stacija patlaban strādā automātiskā režīmā. Mums ir arī stacijas pārraugs – cilvēks, kurš laiku pa laikam tur ierodas pārbaudīt, kā strādā ķemme, kas no poldera kanāla savāc gružus. Tagad apjomi nav tik lieli, taču pie vajadzības pārraugs manuāli ieslēdz iekārtu, kas šos sanesumus iznes krastā. Stacijas  uzraudzība notiek datorizēti, tāpēc to, kas notiek Silzemniekos, redz arī Rīgā.

SILZEMNIEKOS VISS NOTIEK! Jaunā poldera sūkņu stacijas ēka. Visi poldera sūkņi darbojas automātiskā režīmā. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru