Mazsalacas "dubultcimdu zīmols"

- 4.Janvāris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā» ir iekļauta Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. 

Decembrī Mazsalacas Kultūras centrs, kas pieteica šo vērtību izskatīšanai un novērtēšanai, saņēmis apliecinājumu, ka tagad šī prasme ir ne tikai jāgodā, par to jāstāsta un tā jāizrāda, bet arī jācenšas rādīt un mācīt, lai visai sarežģīto adījumu apgūst jaunas prasmīgas rokdarbnieces. Tautas valodā jau saka, ka par Mazsalacu var daudz runāt un stāstīt, tā ir īpaša, bet tagad rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme būs vēl viens Mazsalacas zīmols. 

«Būtisks solis šīs adīšanas tehnikas saglabāšanā ir tās iekļaušana Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, kas nozīmē gan šīs prasmes aprakstu, gan arī tās dokumentēšanu video. Tagad tas mums ir ne tikai gods, bet tas uzliek mums pienākumus! 

BAGĀTĪBA, kas atstāta nākamajām paaudzēm. Mazsalaciete Rasma Āboltiņa dāsni ierādīja dubultcimdu darināšanas prasmes, dalījās padomā. Viņas mūža darbu tagad būs gods turpināt. Foto no Mazsalacas Kultūras centra arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru