«Lejasvagaļos» ražas riski sadalīti

- 27.Augusts, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par Jeru pagasta «Lejasvagaļos» pēc bioloģiskajām metodēm saimniekojošo ģimenes saimniecību tagad ir jāsaka dižā dzejnieka Raiņa vārdiem: «Pastāvēs, kas pārvērtīsies!»

Par šās lauku sētas viesmīlīgajiem saimniekiem «Liesmā» esam rakstījuši ne reizi vien, un vienmēr tad, kad gatavas nāca lielās ogas – ķirbji. Saimniecei INTAI LIELBĀRDEI sākotnēji bija ap 40 šķirņu šo ēdamo un dekoratīvo dārzeņu kolekcija, kas gadu gaitā pieauga līdz 60 un pat 80 šķirnēm. Saimniecība bija regulāra Dabas muzeja izstāžu dalībniece un vairākus rudeņus ar unikālo kolekciju tā bija atvērta arī lauku tūrismam.

Kad nu saimniekošanu ģimenes uzņēmumā pilnībā ir pārņēmuši Intas bērni – meita LAURA un dēls ARTIS, ir mainīts lauksaimnieciskās ražošanas modelis, saimniecībai kļūstot par bioloģisko produktu audzētāju klientiem, ar kuriem ir noslēgti sadarbības līgumi par ķirbju, kabaču, kartupeļu, zirņu, griķu, cidoniju un smiltsērkšķu piegādēm realizācijai. Kad ieradāmies saim­niecībā, tur tikko bija beigusies kārtējā cidoniju izlases vākšana un kravas komplektēšana. Laura tomēr atrada mirkli, lai ne tikai pastāstītu par ražas risku sadalījumu, bet lai arī mūs aizvestu uz bagātīgi ražojošo smiltsērkšķu stādījumu vairāk nekā 4 hektāros un ķirbju lauku 9 hektāros.

BAGĀTĀ RAŽA. To, cik daudz fiziska darba un uztraukumu ir ieguldīts smiltsērkšķu stādījumā, zina vienīgi Laura. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru