Latvijas Fotogrāfijas muzejā apskatāma izstāde «Strenču fotodarbnīcas salons. Fonā ziema»

- 17.Novembris, 2023
Vēsturē
Laikrakstā

Vakar Latvijas Fotogrāfijas muzejā atklāta izstāde «Strenču fotodarbnīcas salons. Fonā ziema». Izstādes veidotāji aicina apmeklētājus iedziļināties un pievērsties ļoti nozīmīgam vizuālās kultūras virzienam – portretu veidošanas tradīcijām un praksēm pagātnē un mūsdienās.

Apmeklētāji var aplūkot iepriekš neizstādītus fotosalona eksponātus, kā arī veidot portretus uz vēsturiskā ziemas fona. Izstāde būs atvērta līdz 29. decembrim, kad Latvijas Foto­grāfijas muzejs pēdējo dienu vērs durvis apmeklētājiem Mārstaļu ielā 8, Rīgā. 

Izstāde «Strenču fotodarbnīcas salons. Fonā ziema» vēsta par Strenču fotodarbnīcas salona darbību 1920. un 1930. gados, rekonstruējot vidi ar autentiskiem salona priekšmetiem un inventāru. Kā ekspozīcijas centrālais elements ir ziemas ainavas fons, kuru pēc Strenču darbnīcas dibinātāja Dāvja Spundes (1878 – 1960) pasūtījuma gleznojis mākslinieks Indriķis Zeberiņš (1882 – 1969).

STRENČU FOTODARBNĪCAS STIKLA PLAŠU KOLEKCIJA. Grupas portrets studijā. 1930. gadi, skenējums no stikla plates negatīva, Latvijas Fotogrāfijas muzejs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru