«Latvijas bairaktars» neceļas lidojumam

- 6.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušas vairāk nekā trīs nedēļas, kopš mūziķis Ralfs Eilands aicināja Latvijas sabiedrību saziedot 5 miljonus eiro lidaparāta Bayraktar nopirkšanai Ukrainas armijas vajadzībām.

Šis ir Turcijā ražots bezpilota vadāms kaujas lidaparāts (tulkojumā no turku valodas «karognesējs»), kāds ne tikai viens (vajadzētu vismaz pussimtu) ukraiņiem šobrīd ir vajadzīgs, lai precīzi nogādātu mīnas un citus lādiņus Krievijas karaspēka tehnikas, munīcijas noliktavu, tehnisko būvju uzspridzināšanai.

 «Ar ziedojumu «Latvijas bairaktaram» ir iespēja arī mums parādīt savu atbalstu Ukrainai šajā nežēlīgajā karā un caur ukraiņu rokām nodot sveicienus krievu okupantiem,» – tā par akcijas mērķi izsakās R. Eilands un tūdaļ arī akcentē šī ziedošanas aicinājuma plašāku jēgu: «Daļa cilvēku par karu jau piemirsuši. Tādēļ akcijas mērķis ir ne tikai savākt vajadzīgo summu, bet arī atgādināt, ka nekas diemžēl vēl nav beidzies un ir svarīgi, ka mūsu atbalsts neizsīkst!» Jāpiebilst, ka Eilands šāda ziedojuma vākšanas ideju ir nošpikojis (kas šoreiz nebūt nav nosodāmi), jo atbalstu Ukrainai, vācot ziedojumus vēl citu Bayraktar nopirkšanai, jau pirms tam izteikuši iedzīvotāji Polijā, Lietuvā, Norvēģijā un Kanādā. Lietuvieši lidaparāta pirkšanai nepieciešamos miljonus savāca burtiski dažās dienās. To uzzinot, Bayraktar ražotāji Turcijā nolēma Lietuvai šo lidaparātu uzdāvināt. Lietuviešiem ar saziedoto naudu izdevās Ukrainai palīdzēt vēl arī citādi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru