Laimīgs suns – laimīgs cilvēks

- 3.Marts, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

11. un 12. februārī Valmieras Olimpiskajā centrā notika tradicionālās Nacionālās suņu izstādes «VALMIERAS UZVARĒTĀJS 2023» un «VALMIERAS KAUSS 2023».

Viss norisinājās, kā ierasti, taču izstāžu dalībniekiem un apmeklētājiem tika sarūpēts arī kāds jauks pārsteigums – uz Olimpiskā centra zāles grīdas mūzikas pavadībā iznāca deviņi pāri, un suņu saimnieki savus četrkājainos mīluļus aicināja... uz deju.

Šāds priekšnesums Valmierā tika sagatavots pirmoreiz. Par to, kā ideja radās, kā guva atsaucību un kā noritēja gatavošanās šim atbildīgajam pasākumam, jautāju idejas virzītājai – bīglu audzētavas «Wolmar Star» īpašniecei, valmierietei DIĀNAI KOKAI.

– Latvijā dejas ar suņiem tiek rīkotas arī citviet – profesionālā līmenī, bet individuāli. Cilvēki ar saviem suņiem uzstājas visā Eiropā. Mūsu klubā (Valmieras Kennelklubā) šāds pasākums notika pirmoreiz.

Klubā notiek suņu apmācība ar paklausības elementiem – tā ir socializācija kucēniem, hendlinga apmācība, kad suns tiek profesionāli sagatavots izstādēm. Bet cilvēki, kuri izstādēs nepiedalās, vēlējās kaut ko atšķirīgu no paklausības mācībām. Tad arī tapa pāru deja ar dažiem nedaudz paklausības elementiem.

VALMIERAS KENNELKLUBA DEJOTĀJI pēc priekšnesuma. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru