Labas reputācijas jautājums

- 30.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Jaunas valdības veidošanas kaislību ēnā bez pelnītas ievērības ir palicis kāds notikums, kas, lai arī izraisīja plašu rezonansi kultūras un mākslas vidē, plašākā sabiedrībā pārmērīgu interesi izsaukt nespēja.

Lai gan vispār jau runa ir par principiem, uz kuriem balstoties, tiek ieceltas posteņos, ja iespējams tā teikt, sabiedriski nozīmīgas amatpersonas.

Runa ir par konkursu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa (direktora) amatu, kas tika izsludināts atbilstoši likumam pirms nu jau iepriekšējā šā teātra vadītāja Jāņa Vimbas piecu gadu pilnvaru termiņa beigām. Atkārtoti uz amatu kandidēja arī Vimba, tomēr par konkursa uzvarētāju pilnībā negaidīti (vai vismaz pilnībā negaidīti ar teātra vidi nekādi nesaistītiem cilvēkiem) kļuva kādreizējais politiķis un viens no savulaik nebūt ne pēdējiem Tautas partijas biedriem Māris Vītols, kas savas politiķa darbības laikā paspēja ieņemt kā izglītības un zinātnes ministra, tā Tautas partijas finanšu direktora amatu, bet pašlaik vada biedrību «Latvijas kultūras projekti» un pozicionē sevi kā mākslas mecenātu un mūsdienu mākslas pārzinātāju.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru