Kosmoss ir mūsu nākamais okeāns

- 20.Janvāris, 2022
Pie mums un citur
Laikrakstā

Pērn Cēsu nomalē Cīrulīšos, netālu no populārā kalnu slēpošanas centra Žagarkalns, sākās vērienīgi būvdarbi, oficiāli te topošajam Kosmosa izziņas centram pamatos kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm tika iemūrēta 24. novembrī.

Interesanti, ka šī projekta vadītājs un vēl vairāku mūsu ikdienā pagaidām neierastu aktivitāšu pārstāvis ir Valmieras Valsts ģimnāzijas 1993. gada absolvents, tagad jau cēsnieks PAULS IRBINS. Liesma ar viņu tikās otrdien Cēsīs Paula savulaik materializētā idejā – zinātnes centrā ZINOO.

ZINOO arī tevis veidots?

Jā. Pirms vienpadsmit gadiem šeit pirmo reizi vērām vaļā ZINOO. Pirms desmit gadiem radās ideja, ka varētu veidot Latvijā ar kosmosu saistītu centru. Jo man bija iespēja aizbraukt uz ASV, redzēt tur līdzīgu centru. Patiesībā tur man arī radās šī ideja. 

Cik liela ir interese par ZINOO centru? Es te domāju normālus apstākļus...

Kā ZINOO centrs tagad saistībā ar visām krīzēm esam pārstājuši darboties. Līdz tam interese bija diezgan liela. ZINOO centrs kā vairāku pašvaldību dibināta bezpeļņas biedrība ar zināmu sociālu pieskaņu darbojās gan te, Cēsīs, gan Rīgā, gan Liepājā, gan Dau­gavpilī, un apmeklētāji gada griezumā pa visiem centriem  labajos gados bija – kā minimums – ap 100 tūkstošiem cilvēku.

TĀ IR ŠODIEN. Kosmiskās izziņas centra būvlaukumā Cīrulīšos. Autora foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Sandris. Grasis - 20.Janvāris, 2022 - 17:41

Irbins un. Bardelis ir krietni latvju dēli kuri Latviju redz ar pasaules acīm. Viņi nav no čukotkas bet latviešu gara acīm vēro mūs jau kā . Grētas . Tūnbergas līdzgaitnieki... Bla-bla-bla

Pievienot komentāru