Kolekcijas dārzs – ar pleca sajūtu

- 24.Maijs, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Valmieras novada akcijā «Tavs ieguldījums ainavā» pērn bija pieteikts 41 daiļdārzs un sakoptākie īpašumi. Kategorijā «Valmieras novada daiļdārzs» atzinību saņēma arī valmieriete, bioloģijas skolotāja GUNA TAUBE.

Kad sprīdi pirms Vasarsvētkiem «Liesma» pieteicās ciemos, izbrīnīja saimnieces teiktais, ka pirmās peonijas jau beidzot ziedēt. Kā tas var būt? Ar šādu intrigu devāmies ceļā uz vienu no dārziem Valmieras pievārtē.

Ar biologa pieeju un pietāti

Kad ābeļziedu reibinošo smaržu un ziedlapiņu biruma piepildītajā brīvdienu mājas pagalmā iepazīstamies ar Gunu un viņas vīramāti Mirdzu – mīļi sauktu par mammu un nebeidzamo dārza darbu lielāko palīgu, laiks dzirdēt šīs nelielās, bet ar izdomu veidotās oāzes stāstu. Guna skaidroja:

«Teritorija nav liela – divi vienā īpašumā apvienoti dārzkopības kooperatīva dārziņi, bet pietiekama, lai kompakti izveidotu kolekcijas dārzu, kurā ir reti augi, kas pie mums pa dažādiem ceļiem atnākuši no Tālajiem Austrumiem, Krievijas, Kanādas, Eiropas un vēl citām valstīm.

DĀRZA HITS. Guna (no kreisās) un Mirdza pie varenā savvaļas peonijas mātes auga, kura dzimtene ir Gruzija, bet kurš jau vairāk nekā desmit gadus labi jūtas arī Valmierā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru