Kāpēc tiek slēgta autoosta Rūjienā

- 28.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nupat sabiedriskā autotrans­porta lietotājus vispirms jau Rūjienas pusē nepatīkami pārsteidza ziņa, ka turpmāk viņiem nebūs iespējams izmantot autoostas ēku Valmieras novada lielākajā ziemeļu puses pilsētā.

Kā jau tas šajos laikos ierasts, šādam lēmumam ir arī pavisam konkrēts ekonomisks pamatojums, ar kuru Liesmu viņnedēļ izsmeļoši iepazīstināja novada pašvaldības SIA VTU Valmiera valdes priekšsēdētājs Aigars Vītols. 

Kāpēc šāds lēmums – slēgt autoostas ēku Rūjienā?

Sākšu ar to, ka autoosta Rūjienā vairs neatbilst autoostu kvalifikācijas kategorijai pēc Ministru kabineta Noteikumiem, kas autoostām nosaka dažādas klases. Katra no tām saņem noteiktu finansējumu. Rūjienā bija tādas klases autoosta, kur ir 10 tūkstoši reisu gadā un 10 tūkstoši pasažieru mēnesī. Tad tā klasificējās kā autoosta, kur mēs saņēmām valsts finansējumu gan par uzgaidāmo zāli, gan par bagāžas glabātavu, gan par dispečeru darbu un tamlīdzīgi.

JAU VĒSTURISKS FOTO. No aprīļa Rūjienā pasažierus gaidīs vairs tikai autobusā. Foto no directmap


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Juris - 28.Marts, 2023 - 12:49

Citāts:saņēmām valsts finansējumu gan par uzgaidāmo zāli, gan par bagāžas glabātavu, gan par dispečeru darbu un tamlīdzīgi. Tamlidzīgi=NEKAS Un cik tad tā Rūjiena var apēst, droši vien, tādu nieciņu, viena direktora algu!🤣

Linda - 28.Marts, 2023 - 16:42

Samazinām valdes locekļu skaitu un par ietaupīto naudu, nokompensējam autoostas uzturēšanu. Tik vienkārši.

Incis - 28.Marts, 2023 - 18:35

Viss iet uz galu, parastiem ļautiņiem jau neko nevajag.

latvietis dziļ… - 28.Marts, 2023 - 22:16

Populisms ir modē bijis vienmēr. Tāpat kā matemātika vienmēr bijusi godīga. To jums, kungi rūvenieši, vajadzētu atcerēties pirms gānīties.

Arī rūvenietis - 29.Marts, 2023 - 18:38

In reply to by latvietis dziļ…

Kungi jau ar autobusu nebrauc un salā , sniegā , lietū to pieturā negaida. Tur matemātika nepalīdz. Te nu būtu savs vārds sakāms pašvaldībai. Lai gan tagad esam viņus aizvēlējuši 50 km tālāk bet vēlētāji jau dzīvo tepat.

abelitisnormunds - 29.Marts, 2023 - 04:49

jausengribejasjaunuautoostulaiveicas

Viesis - 29.Marts, 2023 - 11:04

VARBŪT, ARĪ AUTOBUSU REISUS, UZ RŪJIENU ATCELT...MINISTRI, JAU MĀK, KABATĀ NEČAUKST...LAI TAK, TAS KOLCHOZS NOSLĪKST...

Pievienot komentāru