«Kanāls četrpadsmit, izsauc lācēns Tedijs!»

- 14.Jūlijs, 2023
Vīru lietas
Laikrakstā

Ar šādu saucienu ēterā šoreiz sākas galvenais Vīru lietu stāsts, kuru man laipni atvēlēja Liesmas publikai jau labi pazīstamais auto lietu eksperts EDGARS ZAĶIS.

Profesionāls šoferis ikdienā pie VTU Valmiera busa – lielāka vai mazāka – stūres, pastāvīgais mūsu čempionu – Valmiera FC futbolistu – nogādātājs uz spēlēm citviet Latvijā, arī aizrautīgs kora mākslas piekritējs vīru korī Imanta un arīdzan makšķernieks. Piedod, Edgar, ja kaut ko no taviem brīvlaika hobijiem šoreiz nepieminēju. Citureiz! Bet šoreiz lai Edgars pats tevi, lasītāj, iepazīstina ar savu pieredzi tuvākos un tālākos ceļos ar automašīnu, arī kompānijā ar vēl vismaz vienu automobili. Aiziet!

«Vasara – ceļojumu laiks, un it bieži ceļā dodamies lielākā vai mazākā kompānijā. Kādreiz tas ir pārgājiens, kādreiz jau tālāks ceļojums ar vairākām automašīnām. Abos gadījumos ceļotāju varēšana mēdz atšķirties, tāpēc noturēties kopā, saglabājot vizuālu kontaktu, ne vienmēr ir iespējams. Sevišķi tas ir raksturīgi, ceļojot ar vairākām automašīnām. 

Ir nepieciešams savstarpēji sazināties, vienojoties par sīkām izmaiņām maršrutā, arī par atpūtas pauzēm. Lai nevajadzīgi netērētu laiku brīžos, kad nenozīmīga iemesla dēļ īsa apstāšanās ir vajadzīga tikai vienam brauciena dalībniekam. Tikpat noderīgi, ja kāds no brauciena dalībniekiem var pastāstīt par redzamajiem smukumiem arī citās mašīnās esošajiem. 

Šādās reizēs ļoti noderīga var būt CB (civilā diapazona) rācija. Tādām nav nepieciešama speciāla atļauja, nav abonēšanas maksas un arī lietošana ir pavisam vienkārša.

Pieejamas ir divu veidu rācijas. Pats vienkāršākais ir tā sauktais WalkieTalkie komplektiņš, tā cena varētu būt ap 100 eiro. Parasti tādā atrodas divas nelielas, plaukstā viegli noturamas sarunu ierīces. Bet, ja šīs mazās rācijas ir no viena ražotāja, tad tās it viegli var izmantot arī lielākā skaitā, iepriekš noregulējot uz viena kanāla. Noteikti nevajadzētu pirkt galīgos lētucīšus, jo to darbības rādiuss var izrādīties pietiekams, vien sazinoties no šķūnīša ar istabaugšu...»

MAZAS, BET NODERĪGAS! WalkieTalkie rāciju komplekts.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru