Kad vienīgais ierocis – "mormiška"...

- 11.Marts, 2022
Vīru lietas
Laikrakstā

No vienas puses marts nenoliedzami ir sieviešu mēnesis, no otras – makšķerēšana un īpaši tā, kas notiek, zivi izvilkt gribētājam atrodoties reizē uz diviem ūdeņiem, šķidrā veidā un cietā jeb ledus, tomēr pārsvarā ir stiprā dzimuma nodarbe.

Arī tāpēc, ka reti kura dāma ir gatava reizēm arī visai ekstrēmos klimatiskos apstākļos ziemas sezonā doties uz copi, kamēr veči, kuriem uz bļitkošanu ir āķis lūpā, vienkārši dara to, ko tajā dienā ir nodomājuši darīt... Tāpēc šoreiz Vīru lietas veltītas zemledus makšķerēšanai, pat vēl precīzāk – tā saukto balto zivju (un zivtiņu) ķeršanai, jo tieši tāds mērķis viņsvētdien Burtnieku ezera Bauņu bāzē bija Valmieras Mednieku un makšķernieku biedrības rīkotajām sacensībām zemledus makšķerēšanā tautas klasē.

Klimatiskie apstākļi tuvu ideāliem, lai tiem, kuri atrodas virs ledus, būtu pietiekami komfortabli. Jo ziemas makšķerīti jau tomēr vislabāk vadīt ar pliku roku, arī motili, balto tārpiņu vai tagad modīgo pinku ar cimdotiem pirkstiem uz mazītiņā āķīša vis neuzspraudīsi! Un tad, ja kaut kādu iemeslu pēc no āliņģa tiek izvilkts tikai auklas gals, arī jaunas mormiškas piesiešanai vajag gan veiklus pirkstus, gan īstu vanaga aci. Pēdējo lietu gan apdomīgi vīri bieži nedara, jo copes kastē parasti uz ledus kaujām līdzi kāds pusducis ziemas makšķerīšu kaujas gatavībā. 

MĒS ESAM LABĀKIE! Svētdienas copes maču olimpiskais sešnieks: (no labās) Kaspars Liepiņš, Ivars Polis, Imants Saulītis, Rolands Rākins, Ints Kuģis un Jānis Dreimanis. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru