Kā padarīt pasauli labestīgāku

- 26.Maijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pastāv viedoklis, ka tikai tāda bērnu literatūra ir augstvērtīga, kas patīk arī pieaugušajiem.

Tam es pilnībā piekrītu, un to saka arī mana pieredze. Varētu šķist, ka radīt bērniem domātu literatūru ir vieglāk un mazāk atbildīgi, nekā izpausties citos žanros, bet patiesībā drīzāk ir pretēji. Lai tās saturs būtu daudzslāņains un tādēļ saistošs visu vecumu lasītājiem, tas prasa īpašu meistarību. 

Līdzīgi var teikt arī par bērnu grāmatu noformējumu. Milzīgajā krāsu un radošas izdomas pārbagātībā nemaz nav tik daudz grāmatu ar latviskām ilustrācijām. Kādas ir latviskas ilustrācijas? Kad ieraudzīsi, tava sirds tām atsauksies un pazīs kaut ko senu un mīļu, lai vai tas būtu zīmēts tikai vakar.

Abas šīs lietas pārsteidzošā kārtā ir sastopamas valmierieša VIKTORA JAKABSONA grāmatiņā «Zaķēns Miks un Laimes zvaigzne», kam bagātīgas ilustrācijas zīmējusi arī valmieriete, bērnudārza audzinātāja Karīna Priedīte. Grāmata izdota pagājušajos Ziemassvētkos un turpina ceļu pie lasītājiem, aizvien vēl smaržojot pēc tipogrāfijas krāsas. Tā ir kārtīgi biezos, cietos vākos un paredzēta bērniem līdz deviņu gadu vecumam, tomēr arī vecāki un vecvecāki to izlasīs ar interesi, raitās valodas un labsirdīga humora savaldzināti.

SATRAUCOŠAIS MIRKLIS, atverot tikko nodrukātu grāmatu, kad baltā lappuse kautri gaida autogrāfu un kādu skaistu novēlējumu tam, kurš to saņems dāvanā. Foto no ģimenes albuma


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru