Kā nofotografēt pūpolus tuvplānā un Latviju pavasarī?
Pavasarī daba sāk atdzīvoties un parādās arvien vairāk elpu aizraujošu skatu un brīžu, kurus gribētos iemūžināt, bet kā to izdarīt vislabāk? Dabas fotogrāfe Linda Dambeniece, praksē izmēģinot Samsung viedtālruņu fotokameras, atklāj dažus būtiskus knifus skaistu ainavu, dzīvnieku un dabas parādību iemūžināšanai ar tālruni.
Par pirkstu nospiedumiem...
Atceries noslaucīt kameras aizsargstikliņu! Tīrs fotokameras aizsargstikliņš ir viena no galvenajām atslēgām dzidram un neizplūdušam attēlam. Aizsargstikliņš nodrošina lēcas nesaskrāpēšanos, taču pret pirkstu nospiedumiem tas nepasargā, līdz ar to uzņemtais attēls var līdz galam neizdoties. Praktisks ieteikums, kuru pārvērst par paradumu – no kabatas izvelkot tālruni, kā ierasts noslauki tālruņa priekšpusi un tad arī tā aizmuguri un fotokameras aizsargstikliņu.
Sagatavojies!
Dabas fotogrāfu uzņemtās fotogrāfijas nav nejaušība, jo viņi nopietni gatavojas un plāno savus izbraucienus dabā. Ikvienam, dodoties mežā, uz purvu vai jūrmalu, jāsagatavojas – arī tad, ja nav pārliecības, vai pavasara pastaigā tiešām izdosies sastapt, piemēram, kādu meža iemītnieku. Pārbaudi, vai fotokameras aplikācija ir ērti un ātri atrodama. Un beigu beigās – nepārdzīvo, ja nav sanācis noķert pāri stigai skrienošu alni, šos skatus labāk fotografēt ar acīm.
Pūpoli un pumpuri tuvplānā
Attēli ar skaisti izceltu ziedu centrā un izplūdušu fonu izskatās izteiksmīgi un profesionāli. Ir pavisam vienkāršs triks kā to panākt ar tālruņa kameru – jo lielāks būs attālums starp fotografējamo objektu un fonu, jo izpludinātāks un miglaināks būs fons.
Mosties agri!
Neilgi pēc saullēkta ir visskaistākā gaisma ainavu fotografēšanai. Turklāt tuvojas laiks, kad agros rītos mežmalas un upju ielejas pilda migla. Fotografējot ainavu, izvairies no digitālās tālummaiņas. „Nepiezūmots” attēls būs kvalitatīvāks un varēsi mazāk satraukties par izplūdušiem kadriem.
Droši vien atceries pamācību „nebildē pret sauli, nekas nesanāks”? Lai no tā izvairītos, lieto HDR (piesātināta toņa) režīmu, kas iekļauts arī tālruņu fotokamerās. Tas ir veidots tieši ainavu fotografēšanai un palīdz iegūt attēlu ar piesātinātiem toņiem, kas ainavu padarīs baudāmāku un līdzīgāku ar acīm redzamajam skatam.
Fotogrāfijas uzņēmusi fotogrāfe Linda Dambeniece ar Samsung Galaxy S5 un Galaxy K zoom viedtālruņiem.