Jo leknāki zālāji – jo ilgākas ganības

- 12.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

LLKC nesen aicināja piena lopkopībā strādājošos uz Ramatas pagasta zemnieku Ingunas un Gundara Liepiņu saimniecību «Rijaskalni», kur LLKC speciālisti šogad ierīkojuši demonstrējumu «Slaucamo govju ēdināšana un apsaimniekošana, izmantojot pagarināto ganību periodu». Demonstrējums ilgs līdz 2025. gadam.

Klimatam draudzīga prakse

Interese par Lauku dienu bija liela, to apmeklēja ap 40 lauksaimnieku, kas vispirms pulcējās uz teorētisko daļu Ramatas pagasta Kultūras centrā. Par piena lopkopības nozares aktualitātēm runāja LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa, par «Rijaskalnos» iekārtotā demonstrējuma gaitu – LLKC Valmieras biroja lopkopības speciāliste Rita Gluha, par šīs sezonas izaicinājumiem un iespējām barības devas nodrošināšanai ar rupjo lopbarību dalījās atgremotāju ēdināšanas konsultante Antra Gražule, bet par ganību zālāju sugām un to piemērotību sausuma apstākļiem stāstīja agronome Inga Freimane.

«RIJASKALNI». Ganības ierīkotas pārdomāti, visas sadalītas ar elektriskajiem ganiem un tālākās – pat krietna kilometra attālumā. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru