Jau 20. reizi uzplaukst Latvijas Stādu parāde

- 10.Maijs, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Tā ir gadiem kopta tradīcija – reizē ar ievu ziedēšanu Siguldā pilsētas centrā pulcējas ļaudis no malu malām, lai, savstarpēji sadarbojoties, turpinātu vairot Latvijas skaistumu.

Izstādes jubilejas reizē par daudzveidīgu preču klāstu gādāja 300 stādu audzētāji no visiem valsts reģioniem, viņiem vēl piepulcējās amatnieki, vietējie pārtikas ražotāji, dārza preču un tehnikas ražotāju pārstāvji. Pasākumu organizēja nodibinājums «Stādu un kūdras inovāciju fonds» sadarbībā ar Latvijas Stādu audzētāju biedrību un Siguldas novada pašvaldību.

Latviešu gēns – ir jāstāda!

Rosīgu izstādes pirmās dienas rītā satikām SABĪNI ALTU, kura pastāstīja: 

«Stādu parāde ir mans sirdsdarbs, to organizēju jau 11. gadu, tieši tikpat, cik gadu ir manam dēliņam, tādēļ viegli atcerēties. Šogad Latvijas Stādu parādei jubileja, jo tā Siguldā notiek jau 20. reizi, būtu 21., bet kovids lika ieturēt pauzi. Tagad, atkal organizējot vērienīgo pasākumu, sajūtas ir atgriezušās pirmskovida līmenī. Atkopšanās pēc pandēmijas bija smaga arī stādu audzētājiem, jo ekonomiskie un bieži vien arī laika apstākļi bija nopietns pārbaudījums.

UZ PURVA TAKAS. Stādu parādes pieredzējusī organizatore Sabīne Alta skaidro šīs izstādes centrālo tēmu – Latvijas purvi. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru