Hortenziju kolekcija krāsojas koši sārta

- 15.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piekritīsiet, ka viens no vasaras nogales un rudens sākuma krāšņumiem mūsu dārzos ir hortenzijas. Un, jo to vairāk, jo košums iespaidīgāks.

Tieši tā pašlaik ir arī A/S «Latvijas valsts meži» Valmieras kokaudzētavā, kur pilsētas pievārtē vairāk nekā divdesmit hektāru platībā audzē ne tikai mežkopju pieprasītākos meža stādus un tirdzniecības laukumā no agra pavasara līdz pirmajiem sniegiem tirgo pircēju iecienītākos dekoratīvos augus, bet gādā arī par pašu izveidotajām un gadiem ilgi uzturētajām bagātīgi ziedošajām peoniju un hortenziju kolekcijām.

Pašlaik pārsteidzoši skaists un pilnos ziedos ir hortenziju stādījums, kuru kokaudzētavā mīļi iesaukuši par hortenziju ziedu upi. Par košo kolekciju, kas tieši tagad krāsojas no maigi sārta līdz pat aveņu tumšajam tonim, «Liesmai» plašāk pastāstīja Valmieras kokaudzētavas ražošanas darbu vadītāja Gunta Plotņikova: 

«Hortenziju upes kolekcijas veidošana aizsākās 2018. gadā, un pieci gadi ir laiks, kad šie dekoratīvie augi jau ir izauguši tik spēcīgi, lai pilnībā parādītu katrs savas šķirnes raksturīgākās īpašības.

LAIPNI LŪGTI! Valmieras kokaudzētavas ražošanas darbu vadītāja Gunta Plotņikova (no labās) un dekoratīvo stādu pārzine Zilga Kalniņa, kā arī citi speciālisti palīdzēs izvēlēties jūsu dārzam vai arī dāvināšanai piemērotāko hortenziju šķirni. Ja arī pirkums nav padomā, ir jābauda dabas krāsu skaistums. Lūk, foto priekšplānā – jaunā, košā skarainās hortenzijas šķirne ‘Rendia’ tik tiešām ir apbrīnas vērta! Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru